Odwiedź nasze Salony Optyczne
Zabrze - Knurów - Szczygłowice

Tel. 32 271 03 42

Okulary na wagę


Gotowe okulary nie spełniają warunków korekcji indywidualnej.

OKULARY Z MATRYCY
Okulary kupione na bazarze lub w innych punktach pozaoptycznych są wykonywane taśmowo – oprawy i soczewki stanowią całość.
W hurcie sprzedaje się je na wagę. Ich cena – średnio 9 zł mówi o niskim koszcie wytwarzania i niskiej jakości użytych materiałów. Nabywcy z reguły zdają sobie sprawę
z tego, ale kupują je w nadziei, że będą mieli tanią oprawę. Nic bardziej złudnego – to okulary jednorazowe. W Europie Zachodniej dopuszcza się je do użytku doraźnego (na przykład przy zgubieniu lub uszkodzeniu okularów). W Polsce jeszcze takiej świadomości nie ma – gotowe okulary używane są codziennie, jako korekcyjne.

NIE LECZĄ, ALE SZKODZĄ
Gotowych okularów korekcyjnych nie powinno się nosić codziennie. Żadne okulary korekcyjne kupione bez recepty nie spełniają swego zadania. Każde z oczu ma zazwyczaj nieco inną wadę, natomiast w gotowych okularach moce obu soczewek są jednakowe. Oprócz tego okulary dobrane na zasadzie „dobrze w nich widzę” mogą być zbyt mocne lub za słabe,
a to może spowodować np. zmęczenie oczu i bóle głowy. W gotowych okularach nie jest też uwzględniony indywidualny rozstaw źrenic, co może powodować narastanie wady wzroku i pojawienie się zeza.

TYLKO OKULARY WYKONANE NA RECEPTĘ
Tylko indywidualnie dobrane okulary, z dobrymi soczewkami korekcyjnymi, gwarantują właściwą korekcję wzroku. Nowoczesne soczewki okularowe oferowane przez polskich producentów są lekkie i eleganckie. W celu poprawienia komfortu widzenia uszlachetnia się je powłokami antyrefleksyjnymi. Jako wyroby medyczne spełniają światowe wymagania jakościowe. Każdy pacjent może wybrać u optyka, te najbardziej odpowiednie dla korekcji jego wady wzroku. Ponadto badanie okulistyczne, oprócz określenia wady wzroku, pozwala również wykryć wczesne stadia takich poważnych chorób, jak: jaskra, zaćma, choroby siatkówki, infekcyjne oka, zaburzenia akomodacji, zaburzenia nerwu wzrokowego.

Źródło: http://www.jzo.com.pl/